Middelfart Avisen

Nyheder og indsigt fra Middelfart.

middelfartavisen.dkKrimi

Indbrud i Middelfart: Kontanter og smykker stjålet

Indbrud i Middelfart: Kontanter og smykker stjålet

I løbet af dagen den 11. december 2023 oplevede et hjem på Chr. Dannings Vej i Middelfart en ubehagelig overraskelse, da husets ejere vendte hjem.

En indbrudstyv eller flere havde brudt ind i ejendommen ved at opbryde en dør, hvilket politiet blev gjort opmærksom på omkring klokken 12:00.

Ifølge de første oplysninger fra Fyns Politi, blev der stjålet en mængde kontanter samt flere ure og smykker fra hjemmet. Politiet er stadig i færd med at danne sig et fuldt overblik over hændelsen og det præcise omfang af tyveriet.

Del artiklen

Læs også

Indbrudsbølge ramte Fyn i går – tyve gik efter smykker og kontanter40-årig mand anholdt efter blufærdighedskrænkelser ved skoler på VestfynPolitiet roser bilisterne efter uheld på Fynske MotorvejVagt fik øldåse i hovedet: Døgnrapporten byder på slagsmål i tog, tyvagtige kvinder i vejbod og en stribe påvirkede bilister